Yhteystiedot & aukioloajat

Avainhenkilöt

Esko Martikainen

Toimitusjohtaja
040 724 8744
esko.martikainen@mustankorkea.fi
yhtiön toiminnan vastuu ja kehittäminen

Asiakaspalvelu ja viestintä

Piia Aho

Viestintä- ja asiakkuuspäällikkö
040 778 7248
piia.aho@mustankorkea.fi
yhtiön asiakaspalvelu, neuvonta ja koulutus sekä viestintä

Leena Hattunen

Asiakaspalveluesimies
050 575 2772
leena.hattunen@mustankorkea.fi
tiimiesimies, kotitalouksien jätehuolto ja asiakaspalvelu

Päivi Peltola

Viestinnän asiantuntija
044 077 5066
paivi.peltola@mustankorkea.fi
viestintä- ja neuvonta

Hallinto

Taira Matilainen

Henkilöstöpäällikkö
050 590 7808
taira.matilainen@mustankorkea.fi
henkilöstöhallinto

Jani Ranta

ICT-palvelupäällikkö
050 432 8878
jani.ranta@mustankorkea.fi
tietohallinto

 

 

Keräyspalvelut

Antti Anhava

Logistiikkapäällikkö
045 149 0763
antti.anhava@mustankorkea.fi
jätteenkuljetukset ja -keräys, palvelupisteet

Eveliina Kirmanen

Palvelupäällikkö
040 771 7494
eveliina.kirmanen@mustankorkea.fi
Laukaan pienjäteasema, Mustankorkean lajittelupiha, vaaka-asema

Käsittelytoiminnot

Jorma Palmu

Yksikön päällikkö
050 441 6914
jorma.palmu@mustankorkea.fi
jätekeskuksen toiminnot ja kehittäminen

Miika Reili

Laitospäällikkö
040 038 9619
miika.reili@mustankorkea.fi
jätteenkäsittelytoiminnot, kompostointilaitos, mullan valmistus

Timo Kautto

Laitospäällikkö
040 761 6493
timo.kautto@mustankorkea.fi
jätteenkäsittelytoiminnot, biokaasulaitos, tankkausasemat

Mari Rautio

Laatu-, turvallisuus- ja ympäristöpäällikkö
050 465 2651
mari.rautio@mustankorkea.fi
yhtiön laatu-, turvallisuus- ja ympäristöasiat