Yhteystiedot & aukioloajat

Avainhenkilöt

Toimisto

Esko Martikainen

Toimitusjohtaja
040 724 8744
esko.martikainen@mustankorkea.fi
yhtiön toiminnan vastuu ja kehittäminen

Piia Aho

Viestintä- ja asiakkuuspäällikkö
040 778 7248
piia.aho@mustankorkea.fi
jätteenkeräys ja -kuljetus, asiakaspalvelu sekä viestintä

Paula Timonen

Talous- ja hallintopäällikkö
040 741 0492
paula.timonen@mustankorkea.fi
organisaation talous-, henkilöstö- ja tietohallinto sekä konserniraportointi

Petra Thurén

Viestintäsuunnittelija
044 536 7577
petra.thuren@mustankorkea.fi
viestinnän suunnittelu ja toteutus

Annika Mikkilä

Henkilöstöpäällikkö
050 470 6811
annika.mikkila@mustankorkea.fi
henkilöstöhallinto

Leena Hattunen

Asiakaspalveluesimies
050 575 2772
leena.hattunen@mustankorkea.fi
kotitalouksien jätehuolto ja asiakaspalvelu

Antti Anhava

Logistiikkapäällikkö
045 149 0763
antti.anhava@mustankorkea.fi
jätteenkuljetukset ja -keräys

 

 

Jätekeskus

Jorma Palmu

Yksikön päällikkö
050 441 6914
jorma.palmu@mustankorkea.fi
jätekeskuksen toiminnot ja kehittäminen

Kai Sormunen

Ympäristö- ja kehityspäällikkö
040 512 7944
kai.sormunen@mustankorkea.fi
ympäristöluvat, kehityshankkeet

Miika Reili

Laitospäällikkö (biologinen käsittely)
040 038 9619
miika.reili@mustankorkea.fi
jätteenkäsittelytoiminnot

Iina Könönen

Erityisasiantuntija (ympäristö- ja laatu)
040 585 4020
iina.kononen@mustankorkea.fi
hyötykeräyspisteet, jätteiden tuotteistaminen, laadunvalvonta, ympäristöseuranta

Antti Littunen

Palveluvastaava
010 325 3900
antti.littunen@mustankorkea.fi
asiakaspalvelu, vaakapalvelut, laskutus