Hyötykeräyspisteet

Mistä löydän Jyväskylän, Laukaan ja Muuramen hyötykeräyspisteet?

Katso lähin kierrätysasema Kierrätys.info-palvelusta

Mustankorkean jätekeskus

Arkisin ma–pe 7–19

Ronsuntaipaleentie 204, 40500 Jyväskylä

Toimisto

Kivääritehtaankatu 6 C, 40100 Jyväskylä

Y-tunnus ja laskutusosoitteet

Y-tunnus: 1108572-4

Laskutusosoite: Mustankorkea Oy, 11085724, PL 100, 80020 Kollektor Scan

Verkkolaskutusosoite: 003711085724, operaattori Maventa

Ota yhteyttä

asiakaspalvelu@mustankorkea.fi
laskutus@mustankorkea.fi

Live chat palvelee arkisin ma–pe 9–22

Puhelut

p. 010 325 3900
Arkisin ma–pe 9–15, laskutusta koskevat asiat 9-12

Puhelun valintanumerot:

Valitse 1 yleisissä asiakaspalvelun asioissa (esim. muutokset omissa tiedoissasi, jäteastian tyhjennyksissä, jäteneuvonta).

Valitse 2 jätekeskusta koskevissa asioissa (esim. jätteiden vienti, multa).

Valitse 3 laskutusta koskevissa asioissa (esim. laskutustiedot).

Puhelun ja jonotuksen hinta on 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti.

Jätekeskus, Omapiha puutarhamyymälä ja multamyynti

Ronsuntaipaleentie 204, 40500 Jyväskylä. Avaa Google Mapsissa.

Mustankorkean jätekeskus

Ronsuntaipaleentie 204, 40500 Jyväskylä

 

Avainhenkilöt

Toimisto

Esko Martikainen

Toimitusjohtaja
040 724 8744
esko.martikainen@mustankorkea.fi
yhtiön toiminnan vastuu ja kehittäminen

Piia Aho

Viestintä- ja ympäristöpäällikkö
040 778 7248
piia.aho@mustankorkea.fi
asiakaspalvelu, viestintä, ympäristöasiat, laatu- ja ympäristöjärjestelmät

Petra Thurén

Viestintäsuunnittelija
044 536 7577
petra.thuren@mustankorkea.fi
viestinnän suunnittelu ja toteutus

Paula Timonen

Talous- ja henkilöstöpäällikkö
040 741 0492
paula.timonen@mustankorkea.fi
talous- ja henkilöstöhallinto, asiakasrekisterit

Hanna Kemppainen

Rekisterivastaava
050 311 9025
hanna.kemppainen@mustankorkea.fi
JHL-toiminnanohjausjärjestelmä

Terttu Nyberg

Kuljetusvastaava
040 562 5450
terttu.nyberg@mustankorkea.fi
jätteen kuljetus, keräys ja keräyspisteet

Jätekeskus

Jani Burman

Yksikönpäällikkö
040 585 1185
jani.burman@mustankorkea.fi
jätekeskustoiminnot, tuotteistaminen, jätehuollon kehittäminen

Kai Sormunen

Tuote- ja kehityspäällikkö
040 512 7944
kai.sormunen@mustankorkea.fi
jätteiden tuotteistaminen, laadunvalvonta, ympäristöseuranta

Miika Reili

Tuotantopäällikkö
040 038 9619
miika.reili@mustankorkea.fi
jätteenkäsittelytoiminnot

Timo Nissinen

Kiinteistö- ja työsuojelupäällikkö
040 571 6316
timo.nissinen@mustankorkea.fi
rakentaminen, kunnossapito, korjaukset, työsuojeluasiat

Antti Littunen

Palveluvastaava
010 325 3900
antti.littunen@mustankorkea.fi
asiakaspalvelu, vaakapalvelut, laskutus