Biokaasun tankkausasema, takana näkyy puita ja katolla iso b-kirjain.

Mustankorkean biokaasulaitoksella on laiterikko, jota korjataan parhaillaan. Laiterikon vuoksi kummatkin Mustankorkean tankkausasemat joudutaan hetkeksi sulkemaan.

Mustankorkean biokaasulaitoksella on laiterikko esikäsittelyssä. Tämän vuoksi kummatkin tankkausasemat suljetaan hetkeksi torstaista 6.7. lähtien.

  • Seppälän tankkausasema suljetaan toistaiseksi. Seppälän avaamisesta tiedotetaan heti tekstiviestipalvelulla, kun kaasua saadaan tuotettua Seppälään vietäväksi.
  • Jätekeskuksen tankkausasema on myös suljettu ja se avataan arvioiden mukaan perjantai-iltana 7.7. Jätekeskuksen avaamisesta tiedotetaan myös tekstiviestillä.

Pahoittelemme tilannetta ja koetamme saada vian korjattua pikimmiten.

Tilaa maksuton tekstaripalvelu käyttökatkoista

Lähetä tekstiviesti BIOKAASU numeroon 18232.

Tiedotamme tekstiviestillä tankkausasemien huolto- ja käyttökatkoista.

Jos haluat peruuttaa tekstaripalvelun, lähetä viesti BIOKAASU LOPETA numeroon 18232.

Viimeisimmät tekstiviestit

  • 02.04.2025 08.17
    Hei, Mustankorkean biokaasun saatavuudessa on ongelmia, joiden vuoksi kaasua ei välttämättä riitä Seppälän tankkausasemalle. Biokaasulaitokseen tulee nyt noin 12 % vähemmän biojätettä. Jätekeskuksen tankkausasema toimii normaalisti. Lue lisää: https://urly.fi/3NZX
  • 24.03.2025 17.59
    Hei, valitettavasti joudumme sulkemaan Seppälän tankkausaseman suuresta kaasun kysynnästä johtuen.
  • 23.03.2025 12.07
    Hei! Seppälän tankkausasema on jälleen auki. Tervetuloa tankkaamaan!